Markowe karmy zoologiczne

Jak przygotować psa na jesień

Za oknami pogoda zaczyna płatać coraz większe figle. Dzieci wyruszają do szkół, liście powoli nabierają brunatnych kolorów, a w powietrzu wieczorami czuć nadchodzącą zmianę pogody – jesień. Jak przygotować naszego czworonoga na kolejną porę roku? Jak sprawić, aby każdego dnia mimo zmiennej temperatury czuł się radosny i pełen wigoru?

Obserwuj swojego pupila

Niektóre psy są bardziej wrażliwe na gorszą pogodę, inne nie zwracają na to najmniejszej uwagi. Warto obserwować zachowanie oraz reakcje naszego pupila na chłodniejsze, deszczowe dni i dopasować aktywności do jego samopoczucia. Jak ułatwić czworonogowi wejście w nadchodzącą jesień? Oto kilka rad:

1. Ważny jest dobry pokarm
Jesienią psy mają nadal sporo ruchu. Jednak z uwagi na niższe temperatury posiadają zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Sucha karma dla bardzo aktywnego psa powinna być bardziej kaloryczna. W przypadku gdy nie chcemy zmieniać rodzaju pokarmu mamy również inne możliwości. Jedną z nich jest dodanie do diety karmy w puszkach, która będzie stanowiła uzupełnienie żywienia. Można również dodać przysmaki, te naturalne oraz suszone, które dostarczą dodatkowych kalorii bez konserwantów. Przez cały czas należy kontrolować wagę psa i dbać o to, aby nie przybrał zbyt wielu kilogramów,

2. Systematyczna pielęgnacja
Jesienią coraz trudniej jest utrzymać pielęgnację czworonoga na odpowiednim poziomie. Psy długowłose borykają się często z tym, że ich sierść jest mokra po każdym spacerze. Warto wtedy sięgnąć po szampony ułatwiające rozczesywanie, które ułatwią codzienną pielęgnację. Psa należy również częściej wyczesywać ze względu na okres linienia. Nie zapominajmy również o tym, aby po spacerze wytrzeć dokładnie łapy, pachwiny oraz brzuch naszego czworonoga. Uchroni go to przed nieprzyjemnymi obtarciami oraz infekcjami.

3. Chroń jego zdrowie
Pogorszenie pogody często niesie za sobą pojawienie się wirusów czy zwykłego przeziębienia. Warto zatem postawić na naturalne wsparcie organizmu w formie ziołowych dodatków. Równie dobrze sprawdzą się witaminy dla psów np. olej rybny. Zawiera on sporo kwasów tłuszczowych nienasyconych, które wspierają odporność psa. Można dodawać je codziennie do posiłku. A nasz psiak podziękuje nam zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

4. Chroń przed pasożytami
Jesienią również należy pamiętać o tym, aby zabezpieczyć naszego pupila przed zewnętrznymi pasożytami. W tym okresie kleszcze mogą być nadal bardzo aktywne, a komary przenosić groźne choroby. Odpowiednie krople lub obroże skutecznie działają przez dłuższy okres. Doraźne spraye ochronią psa w trakcie spaceru po lesie czy na łące.

5. Ciepłe ubranko
Dla piesków, które nie posiadają podszerstka, szczeniąt, starszych czworonogów czy tych przewlekle chorych warto pomyśleć o ubranku. Mimo, że ten trend posiada swoich wielbicieli jak i przeciwników, warto znaleźć równowagę i dopasować się do potrzeb naszego pupila. Wybierajmy przede wszystkim derki nieprzemakalne, które nie będę grzać psa, ale ochronią go przed zmoknięciem czy przewianiem. Szczególnie podziękują nam za to czworonogi cierpiące na schorzenia układu moczowego.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Skomentuj