Markowe karmy zoologiczne

6 cennych porad – Jak zadbać o swojego psa

Każdy właściciel czworonożnego Pupila stara się o niego dbać, jak najlepiej. Dokłada wszelkich starań, by jego psi przyjaciel był szczęśliwym, ale i zadbanym. Temat prawidłowej pielęgnacji Waszych Pupili już poruszaliśmy, ale dziś postaramy się przedstawić kilka zasad, w nieco krótszym ujęciu. Jeśli będziecie o nich pamiętać, Wasi psi domownicy z pewnością będą wdzięczni.

Pieskie życie

Każdy pies jest inny i wymaga odmiennych sposobów pielęgnacji. Wynika to z różnic związanych z trybem życia czworonoga, jego żywieniem. Najważniejsze różnice to jednak wielkość, rasa, jak i długość szaty. Jesteśmy w stanie wyodrębnić ogólne zasady pielęgnacji, które będą stanowić podstawę do ułożenia indywidualnego planu wykonywanych każdego dnia zabiegów.

Zasady dla Ciebie, profesjonalna pielęgnacja dla Twojego psa

1. Kąpiele

Przedstawiciel każdej rasy wymaga regularnych kąpieli. Częstotliwość tegoż zabiegu uzależniona jest od długości sierści – im dłuższa, tym częstsze kąpiele. Ponadto kąpiel należy wykonywać za każdym razem, gdy wymaga tego sytuacja, między innymi, gdy sierść jest mocno zabrudzona po spacerze.

Pamiętaj, by do kąpieli stosować dedykowane psom środki czyszczące, dostosowane również do problemów, z jakimi boryka się nasz psi Pupil. Nie należy używać kosmetyków dla ludzi, ponieważ mogą one wywoływać problemy skórne.

2. Czesanie i strzyżenie

W tym wypadku regularność ów zabiegu jest równie ważna, jak w przypadku kąpieli. Długowłose psy muszą być częściej szczotkowane. Ta czynność jest niezwykle ważną, ponieważ pozwala zadbać o okrywę włosową, ale i skórę psa. Wypróbować możecie na przykład grzebienia FURminator

Podobnie rzecz ma się ze strzyżeniem.

Warto pamiętać, że psy szorstkowłose wymagają trymowania.

O ile czesanie możemy wykonać na własną rękę, o tyle na strzyżenie i trymowanie warto udać się do salonu oferującego pielęgnację psów.

Specjalistyczne produkty do kąpieli, jak i czesania psa można znaleźć w dziale

Pielęgnacja – kąpiele i strzyżenie

A jeśli pragniemy kompleksowej pielęgnacji z uniwersalnym, ale sprawdzonym produktem, warto postawić na przykład na Szampon bez spłukiwania

3. Pielęgnacja uszu

Uszy to pierwsza z najbardziej wrażliwych części ciała psa. Na schorzenia uszu najbardziej narażone są rasy wyróżniające się ich nietypowym kształtem. Także te, u których uszy są długie i zwisające na przykład basset hound, basset artezyjsko-normandzki, basset gaskoński, cocker spaniel amerykański, cocker spaniel angielski, beagle, bloodhound, lwi piesek, seter irlandzki, wyżeł weimarski.

Należy sprawdzać czy nie zbiera się w nich nadmierna ilość wilgoci, w szczególności po kąpieli. Ponadto zagrożenie stanowią wszelkiego rodzaju ciała obce. Wymagane jest regularne usuwanie woskowiny. Niewskazany jest przesyt tego zabiegu, ponieważ zbyt duża częstotliwość powoduje nadmierną produkcję.

Do czyszczenia uszu sprawdzają się delikatne waciki na przykład Ear Cleansing Pads

lub specjalne preparaty.

4. Pielęgnacja oczu

Jeśli w kącikach oczu gromadzi się wydzielina, należy przemywać je wacikiem nasączonym przegotowaną wodą lub roztworem sody fizjologicznej. Możemy także skorzystać ze specjalnych preparatów.

Preparaty, dzięki którym pielęgnacja oczu i uszu będzie pewna i łatwa, znajdziecie w dziale

Oczy i uszy – pielęgnacja

5. Obcinanie pazurów

Tę czynność najlepiej wykonać u weterynarza. Jeśli jednak w późniejszym czasie chcemy sami o to zadbać, podczas pierwszej wizyty należy zwrócić uwagę na prawidłowe wykonanie tego zabiegu.

Psy, które dużo czasu spędzają na dworze najczęściej w sposób naturalny ścierają swoje pazury. Przycinania jednak zawsze wymaga „piąty pazur”, który często się zawija i potrafi boleśnie ranić opuszki.

6. Higiena jamy ustnej

Na zębach może narastać kamień. Aby nie dopuścić do tego i oszczędzić psu zabiegu usuwania kamienia w pełnej narkozie u weterynarza, należy regularnie czyścić zęby specjalną szczoteczką i pastą do zębów.

Zęby psa będą zdrowe, jeśli odpowiednią będzie jego dieta. Nie może w niej zabraknąć suchej karmy, a także specjalnych gryzaków, które pozwolą regularnie usuwać osad i zapobiegną odkładaniu się kamienia nazębnego.
Pośród dostępnych produktów, które zadbają o zęby psa doskonale sprawdza się na przykład Fit + Fun Daily Dentas

A pozostałe produkty, które pozwolą zadbać o zęby i jamę ustną Waszego Pupila znajdziecie w dziale

Higiena jamy ustnej

A Wy, jak dbacie o swoich wiernych przyjaciół ? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Skomentuj